W związku z krótkotrwałymi, choć bardzo uciążliwymi dla mieszkańców brakami wody i spadkami ciśnienia, jakie występowały w Trojanowicach w ubiegłym tygodniu w godzinach wieczornych oraz wczoraj około południa, uprzejmie wyjaśniamy, że przypadki te nie były spowodowane awariami ani też niewystarczającą ilością wody w systemie wodociągowym Gminy Zielonki.

    Analiza tego problemu pozwala stwierdzić, że przyczyną tych zdarzeń był najwyraźniej cykliczny, nielegalny pobór wody z hydrantu lub sieci wodociągowej w rejonie ulicy Krakowskiej w Trojanowicach na cele niezwiązane z działaniami przeciwpożarowymi, najprawdopodobniej do podlewania upraw czy trawnika bądź do celów produkcyjnych.

    Nasze Przedsiębiorstwo prowadzi działania zmierzające do zapobieżenia takim przypadkom i do wykrycia sprawcy. Zwracamy się również do Państwa z prośbą o wszelkie informacje mogące pomóc w ukróceniu tego procederu. Za wszystkie sygnały z góry dziękujemy, zostaną one zweryfikowane (zapewniamy anonimowość). 

     Jednocześnie przypominamy, że ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków w art. 28 ust. 1 stanowi: „Kto bez uprzedniego zawarcia umowy, o której mowa w art.6 ust.1, pobiera wodę z urządzeń wodociągowych podlega karze grzywny do 5000 zł”. 

KONTAKT

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych 

w Zielonkach Sp. z o.o.,

Siedziba: Węgrzce ul. Forteczna 3
32 - 086 Węgrzce

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel: 12 286-32-35, 12 285-02-61
fax: 12 306-70-09

 

Godziny pracy zakładu:

  • Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 15:00
  • Sobota, niedziela i święta: Nieczynne
  • Całodobowe zgłaszanie awarii: 12-285-02-61, 12-286-32-35.
  • W celu zgłoszenia awarii poza godzinami pracy, po usłyszeniu sygnału prosimy o pozostawienie nagrania na automatycznej centrali z podaniem swojego imienia, nazwiska, numeru telefonu, adresu bądź miejsca awarii oraz z krótkim opisem zdarzenia. Po zakończeniu połączenia należy oczekiwać na kontakt inżyniera dyżurnego, który nastąpi z numeru zastrzeżonego. Informujemy, że awarie usuwane są w trybie całodobowym, jednak dokładny czas interwencji jest uzależniony od liczby otrzymanych zgłoszeń, rodzaju i skali awarii. UWAGA! aby skutecznie zgłosić awarię, należy skorzystać z numeru niezastrzeżonego oraz dezaktywować w swoim telefonie funkcję odrzucania/blokowania numerów zastrzeżonych, w przeciwnym razie inżynier dyżurny nie będzie w stanie skontaktować się z osobą zgłaszającą awarię.
  • W razie wystąpienia problemów technicznych z telefonicznym zgłaszaniem awarii, prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na  adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Subskrypcja e-mail

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ W MAŁOPOLSCE

IBO

TAURON EKO PREMIUM

GRY DLA DZIECI

herb large